6 – matematycznie to liczba naturalna następująca po 5 i poprzedzająca 7, jej dzielniki właściwe to 1, 2 oraz 3. Jako że suma tych liczb jest równa sześć, jest to liczba doskonała, u pitagorejczyków ta pierwsza liczba doskonała była nazywana małżeństwem, zdrowiem i pięknem. Według Biblii, sześć dni potrzebował Bóg do stworzenia świata, szóstego dnia Bóg stworzył Adama i Ewę. 6 to oznaczenie liczbowe oceny celujący, która jest najwyższa w skali używanej w polskich szkołach, 6 to największa liczba oczek na sześciennej kostce do gry, w piłce siatkowej i hokeju na lodzie walczą ze sobą dwie drużyny po 6 zawodników. 6 to liczba paramit niezbędnych dla uzyskania nirwany. Numerolodzy uznają liczbę 6 za szczęśliwą. W Lotto losowane jest 6 z 49 numerowanych jednakowych kul. Niewyjaśnioną zdolność do wyczuwania różnych zjawisk nazywa się szóstym zmysłem.
6 nauczycieli, 6 choreografii, 6 pokazów, sześć pomysłów, które pomimo różnic w charakterze i stylu potrafią znaleźć wspólny mianownik. Jest nim właśnie liczba 6, jej symbol, metafora, która idąc np. za pitagorejczykami w swej doskonałości sprowadza wszystkich do WSPÓLNOTY, pragnienia bycia razem pomimo przeciwności losu (Małżeństwo), WALKI O SIEBIE, ochrony zdrowia, troski o nie, pracy nad formą fizyczną, samorozwoju (Zdrowie) oraz TAŃCA, ruchu, który staje się tańcem, gestu, który zyskuje znaczenie, pasji, która powoduje, że żyje się intensywniej, radości z zabawy, w której stawiane kroki są po coś, prowadzi je intencja, świadomość, że każdy taniec może stać się sztuką (Piękno).
Bawmy się kombinacjami wspólnych choreografii w systemie 1+2+3 = 6, być może 1,2,3,4,5,6 powinno stanowić klucz? Stwórz własną szóstkę i zatańcz swoją doskonałość!